26.-29. maini toimuvad Chicagos Põhja-Ameerika Emakeelepäevad. 

Traditsiooniliselt on taolised päevad leidnud aset Euroopas, viimati ehk siis 13. korda märtsis Pariisis. Põhja-Ameerikas lastele ning noortele eesti keelt ning kultuuri vahendavatale organisatsioonidele, mänguringidele, pühapäevakoolidele jt toimuvad taolised päevad teistkordselt. Pea 10 aastat tagasi olid nad Torontos.

Neljal päeva kavas on arvukalt esinemisi keeleõppe aktiivõppemeetodite teemadel, keeleõppe metoodikast, loovusest, psühholoogiast, väliseesti koolide tulevikust, identiteedist. Toimub teatrietendus ning kontsert. On üllatusesinejaid!

Oodatud on nii õpetajad, mänguringide juhendajad, lasteaedades toimetajad, lapsevanemad, huvilised, kõikide välis-Eesti organisatsioonide ja kogukondade esindajad, kus küll on Eesti lapsi, ent veel ei ole õpirühma või kooli avatud. Ehk saate Chicagos innustust, et oma eesti keele huviring avada.

Selleks, et osalemine oleks majanduslikult kergem, on võimalik küsida toetust Eesti Instituudi haridusprojektide taotlusvoorust, mis kestab 12. aprillini (400 eurot organisatsiooni kohta). Lähem info on leitav siin: https://ekkm.estinst.ee/4395-2/

USAst pärit osavõtjad (kes on seotud mõne eesti keele ja kultuuri õpetamisega organisatsiooniga), katab registreerunutele osavõtutasu 150USD Eesti Üliõpilaste Toetusfond Ameerikas.

Nii mõneski kogukonnas kadus eesti keele õpe, mänguringid, pühapäevakoolid seoses COVIDiga. Osa kunagisi aktiivseid toimetajaid on alustanud või alustamas uuesti. Kui teie kogukonnas on ärksaid lapsevanemaid, kes sooviksid eesti keele mänguringi/kooli asutada, on nemadki igati oodatud kogemusi saama. Muidugi ootame kõiki täna toimekaid õpetajaid.

Registreerimine on avatud 5. maini siin: https://forms.gle/DbyzUav7jXEx5igL9

Ürituse raames, 26. mail kell 8 PM, astuvad lavale parima naispeaosa auhinna nominent Ester Kuntu ja parima meespeaosa auhinna laureaat Hendrik Toompere David Harroweri näidendiga “Musträstas.”